W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Herb Polski
edukacja.gov.pl

Portal edukacji i nauki

Powrót

Badania ilościowe

ikonka dokumenty

Wnioski z badań ilościowych

Dzięki ankiecie ilościowej zweryfikowaliśmy wyniki badań jakościowych i sprawdziliśmy, jaka jest skala zidentyfikowanych problemów.

Badania ilościowe to kolejny, po badaniach jakościowych, etap procesu projektowego. Podczas badań jakościowych dowiedzieliśmy się, że osoby związane z edukacją mierzą się z różnymi problemami. W trakcie badań ilościowych sprawdziliśmy zaś na dużo większej grupie użytkowników, jaka jest skala tych trudności.

Aby uzyskać wiarygodne dane, przygotowaliśmy zestawy pytań do anonimowych ankiet. Przekazaliśmy je z prośbą o wypełnienie szerszemu gronu odbiorców. Metoda, którą wykorzystaliśmy w tych badaniach, to CAWI (computer-assisted web interviewing). Respondent samodzielnie wypełniał ankietę na komputerze lub innym urządzeniu z dostępem do internetu, a jego odpowiedzi zapisywały się na serwerze oprogramowania, za pomocą którego stworzyliśmy ankietę. 

Zalety techniki CAWI:

  • możliwość zbadania populacji rozproszonej geograficznie,
  • niski koszt przeprowadzenia badania,
  • możliwość wypełniania ankiety w każdym miejscu i o każdej porze,
  • szybkie zbieranie dużej liczby odpowiedzi.

Wyniki ankiet przekazaliśmy zespołowi analityków, który zajął się ich opracowaniem. Do analizy wyników badań ilościowych wykorzystaliśmy różnego rodzaju oprogramowanie statystyczne, które pozwala na wykonywanie prostych i zaawansowanych operacji na zbiorach danych. 

Ankieta to bardzo pomocne narzędzie badawcze i często z niego korzystamy, aby szybko zapoznać się z opiniami użytkowników. Dzięki ankiecie możemy również nawiązać kontakt z osobami, które chciałyby uczestniczyć w innych badaniach. 

Z wnioskami z badań ilościowych zapoznasz się tutaj.

{"register":{"columns":[]}}