W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Herb Polski
edukacja.gov.pl

Portal edukacji i nauki

Wejdź do świata Minecraft Education

Minecraft Education to edukacyjna wersja znanej i uwielbianej na całym świecie gry wideo. Teraz, w wyniku współpracy Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Microsoftu w ramach programu Laboratoria Przyszłości, dostępna jest dla nauczycieli i uczniów szkół podstawowych (od klasy 4) i ponadpodstawowych na Zintegrowanej Platformie Edukacyjnej. Buduj z Minecraft Education, czyli Szkoła ucząca z Microsoft Education, to inicjatywa, dzięki której uzyskują oni bezpłatny dostęp do gotowych lekcji. Propozycje zajęć dla wszystkich klas zostały przygotowane przez nauczycieli z całego świata. Istnieje także możliwość stworzenia i zgłoszenia własnych lekcji. Dodatkowo dzięki opracowanym przez Microsoft Polska autorskim mapom do Minecraft Education, uwzględniającym dostosowaną do potrzeb polskich nauczycieli obudowę metodyczną, polscy uczniowie mają szansę na naukę w uwielbianym przez nich sześciennym świecie.


Warto spróbować już teraz, bo dostęp do bezpłatnej próbnej wersji Minecraft Education (licencja trial – ograniczona czasowo, dająca dostęp do pełnej funkcjonalności) będzie aktywny do 6 maja 2024 roku

Czym jest Minecraft Education

Przeczytaj o edukacji w wersji Minecraft.

Baner pobierz minecraft education

Jak uzyskać dostęp do gry

  1. Pobierz aplikację Minecraft Education ze strony https://education.minecraft.net/en-us/get-started/download
  2. Do aplikacji logujemy się danymi konta ZPE uzyskanymi ze szkoły, np. loginem n12345678910, do którego należy dodać ciąg znaków @zpe.gov.pl, i hasłem, którego używamy do logowania się do ZPE.

Nauczyciel i uczeń powinni zalogować się na swoje konta, korzystając z danych (loginów i haseł) otrzymanych od dyrektora szkoły. 


Jak uzyskać dane logowania do ZPE


Uczniu! Jeżeli nie otrzymałeś loginu i hasła do ZPE w szkole, zapytaj o nie swojego nauczyciela.

Nauczycielu! Jeżeli nie uzyskałeś danych logowania dla siebie oraz uczniów z SIO, zgłoś się do dyrektora placówki.

Dyrektorze! Dane logowania dla nauczycieli i uczniów znajdują się w Strefie Pracownika w zakładce Raporty (https://strefa.ksdo.gov.pl). Do Strefy zalogujesz się za pomocą loginu i hasła do SIO.


Jeżeli uczeń lub nauczyciel posiada konto z samodzielnej rejestracji, nie będzie miał dostępu do gry po zalogowaniu się danymi tego konta. Tylko login i hasło uzyskane ze Strefy Pracownika uprawniają do pobrania gry i umożliwiają skorzystanie z jej pełnej funkcjonalności.

Warto sprawdzić

zobacz wszystkie
{"register":{"columns":[]}}