W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Herb Polski
edukacja.gov.pl

Portal edukacji i nauki

Powrót

Czym jest Minecraft Education

Minecraft Education to platforma do kreatywnej i pełnej emocji nauki poprzez zabawę, zgodnie z ideą STEM. Gra przygotowuje uczniów do życia w świecie pełnym nowych technologii poprzez kształtowanie kompetencji przyszłości. Wspólne wykonywanie zadań, np. w klasie, w światach (na mapach) zbudowanych z charakterystycznych klocków, jest nie tylko rozrywką, ale i rozwijaniem wielu umiejętności, takich jak współpraca, rozwiązywanie problemów czy kodowanie. Wspiera także rozwój kompetencji społeczno-emocjonalnych, uważanych za kluczowe na wielu stanowiskach pracy i obejmujących pracę zespołową, komunikację, zarządzanie czasem i ważną w procesie uczenia się motywację wewnętrzną. Co istotne, gra odbywa się w bezpiecznym środowisku, bo jej zasady ustalane są przez nauczycieli. Wersja klasyczna różni się od edukacyjnej tym, że nie ma w niej takich ograniczeń. Nauczyciele, którzy chcą rozpocząć pracę z Minecraft Education, mogą liczyć na wsparcie w postaci ogromnej bazy samouczków, przewodników i innych materiałów pozwalających każdemu z nich stworzyć od podstaw własną lekcję, niezależnie od poziomu znajomości gry i jej środowiska. 

Zapraszamy do eksplorowania światów Minecraft Education na Zintegrowanej Platformie Edukacyjnej:

  • Minecraft dla 5-klasisty wraz z obudową metodyczną dla nauczycieli i kartami pracy dla uczniów – sprzyja realizowaniu podstawy programowej z  języka polskiego, języka angielskiego, historii, matematyki, biologii i geografii.
  • Mówię po polsku z Minecraft! wraz z obudową metodyczną dla nauczycieli i kartami pracy dla dzieci ukraińskich – ta pomoc dydaktyczna, wykorzystująca ponadnarodowy język gry, która znana jest tysiącom dzieci na całym świecie, wspiera je w nauce języka polskiego. 
  • Cybercraft wraz z obudową metodyczną dla nauczycieli i kartami pracy dla uczniów – uczy, jak bezpiecznie korzystać z sieci. 
{"register":{"columns":[]}}