W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Herb Polski
edukacja.gov.pl

Portal edukacji i nauki

Powrót

Strefa ucznia i rodzica

Edukacyjna wersja gry Minecraft jest wykorzystywana z powodzeniem na całym świecie. Minecraft Education przygotowuje dzieci do życia w świecie pełnym technologii. Rozwija coraz ważniejsze umiejętności, jak kreatywność, rozwiązywanie problemów i myślenie matematyczne, a także zaspokaja chęć zabawy. Można wybierać przygotowane już mapy do rozgrywek z takich tematów, jak: informatyka, matematyka, nauki ścisłe, języki, klimat i zrównoważony rozwój, historia i kultura czy kompetencje społeczno-emocjonalne. Rodzic może pobrać grę zgodnie z instrukcją w artykule i skorzystać z jej pełnej funkcjonalności. Zapraszamy również do skorzystania z materiałów Minecraft Education na Zintegrowanej Platformie Edukacyjnej

Sprawdź nasze propozycje:

Gracze będą mogli wczuć się w sytuację sąsiadów, poznać wartość współpracy i przynależności do grupy oraz rozwinąć kompetencje społeczno-emocjonalne. Na stronie znajduje się również instrukcja, jak przygotować się do gry i ją rozpocząć.

Lekcje na temat sprawiedliwości społecznej, przynależności, tożsamości, praw obywatelskich i rdzennych kultur. Dzięki nim można poznać historycznych liderów ruchów społecznych z całego świata i zrozumieć istotę wartości takich jak równość i empatia.

Rozgrywki, w czasie których dowiesz się, co łączy kreatywne pisanie i kreatywne granie. Czeka na Ciebie 10 nowych lekcji poświęconych budowaniu świata Minecraft.

6 lekcji, dzięki którym dowiedziesz się, jak procesy zrównoważonego rozwoju działają w rzeczywistości, oraz poznasz zagadnienia zrównoważonego domu, zarządzania odpadami, wytwarzania energii elektrycznej, odpowiedzialnej gospodarki leśnej i nie tylko.

5 lekcji (gier), w których odwiedzisz świat starożytnego Egiptu i zdobędziesz wiedzę na temat jednej z najstarszych potęg świata, poznasz jej fascynującą geografię, rozwiniętą gospodarkę, strukturę władzy, wspaniałą architekturę i jedyną w swoim rodzaju kulturę.


 

{"register":{"columns":[]}}