W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Herb Polski
edukacja.gov.pl

Portal edukacji i nauki

Powrót

Jak uzyskać dostęp do gry Minecraft Education

Nagraliśmy 3-minutowy tutorial, z którego dowiesz się, co zrobić, aby korzystać z aplikacji Minecraft Education. Zachęcamy do jego obejrzenia!

Dziecko z tabletem

Tymczasem przypominamy, co należy zrobić, aby zagrać w Minecraft Education:

  • Pobierz aplikację Minecraft Education ze strony https://education.minecraft.net/en-us/get-started/download
  • Do aplikacji logujemy się danymi konta ZPE uzyskanymi ze szkoły, np. loginem n12345678910, do którego należy dodać ciąg znaków @zpe.gov.pl, i hasłem, którego używamy do logowania się do ZPE.

Nauczyciel i uczeń powinni zalogować się na swoje konta, korzystając z danych (loginów i haseł) otrzymanych od dyrektora szkoły. 

I jak uzyskać dane logowania do ZPE:

Uczniu! Jeżeli nie otrzymałeś loginu i hasła do ZPE w szkole, zapytaj o nie swojego nauczyciela.
Nauczycielu! Jeżeli nie uzyskałeś danych logowania dla siebie oraz uczniów z SIO, zgłoś się do dyrektora placówki.
Dyrektorze! Dane logowania dla nauczycieli i uczniów znajdują się w Strefie Pracownika w zakładce Raporty (https://strefa.ksdo.gov.pl). Do Strefy zalogujesz się za pomocą loginu i hasła do SIO.

Jeżeli uczeń lub nauczyciel posiada konto z samodzielnej rejestracji, nie będzie miał dostępu do gry po zalogowaniu się danymi tego konta. Tylko login i hasło uzyskane ze Strefy Pracownika uprawniają do pobrania gry i umożliwiają skorzystanie z jej pełnej funkcjonalności.

Filmik trwa 3 minuty i możesz go obejrzeć tutaj:

Wideo

{"register":{"columns":[]}}