W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Herb Polski
edukacja.gov.pl

Portal edukacji i nauki

Powrót

Podsumowanie badań

​​​​​​​Zbadaliśmy, jakich rozwiązań cyfrowych w obszarze edukacji potrzebują nauczyciele, rodzice, uczniowie, studenci i inni uczestnicy systemu oświaty. Dlatego wiemy, jak zbudować serwis, który spełni oczekiwania wszystkich grup. 

Grafika przedstawiająca trwające badania. Pięć osób w sali, jedna przy tablicy prezentująca coś na kolorowych karteczkach zawieszonych na ścianie, reszta siedząca przy laptopach.

Cel serwisu

Tworzymy portal Edukacja.gov.pl, aby każdy uczestnik systemu edukacji, w szczególności nauczyciel, rodzic, uczeń czy student, mógł załatwić najważniejsze sprawy, które wiążą się z kształceniem, w jednym miejscu. 

Już teraz uruchomiliśmy wyszukiwarkę szkół i placówek oświatowych, ponieważ zgłosiliście nam, że to właśnie jej najbardziej potrzebujecie. Nasze zespoły projektantów i badaczy pracują jednak dalej. Zależy nam, by narzędzia, których już używacie, były coraz doskonalsze. Chcemy Wam też zaproponować nowe rozwiązania. Poznacie je już wkrótce. Dzięki nim oszczędzicie czas i pieniądze, a osoby niepełnosprawne i wykluczone komunikacyjnie będą mogły pełniej uczestniczyć w życiu społecznym i korzystać z praw, które im przysługują. 

Jak badaliśmy Wasze potrzeby

  • Organizowaliśmy warsztaty z Waszym udziałem.
  • Przeprowadzaliśmy z Wami indywidualne wywiady.
  • Spotykaliśmy się z przedstawicielami poszczególnych grup.

Obserwowaliśmy, jak wygląda edukacja z perspektywy różnych grup. Do udziału w badaniach zaprosiliśmy również osoby, które wykonują zadania administracyjne związane z oświatą, oraz pracowników jednostek samorządowych, np. urzędów gmin, i rządowych, np. kuratoriów. Spotykaliśmy się także z przedstawicielami ośrodków wychowawczych i organizacji pozarządowych. Tym samym uwzględniliśmy wszystkie grupy, które mają związek z edukacją.

Gdzie znajdziesz wyniki naszych badań

Wyniki naszych badań z podziałem na grupy przedstawiamy w cyklicznych artykułach. Znajdziesz je tutaj.

{"register":{"columns":[]}}