W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Herb Polski
edukacja.gov.pl

Portal edukacji i nauki

Powrót

Pomoc finansowa dla niepełnosprawnych

Uczniowie z niepełnosprawnościami mogą skorzystać z dofinansowania zakupu sprzętu elektronicznego (w tym komputerowego), wózka inwalidzkiego lub samochodu.

Aby móc się o nie starać, należy posiadać orzeczenie o rodzaju niepełnosprawności. Nie wystarczy opinia poradni psychologiczno-pedagogicznej ze wskazaniem specjalnych potrzeb edukacyjnych.

Zachęcamy do zapoznania się z informacjami na temat programu Aktywny Samorząd, w ramach którego osoby z niepełnosprawnościami mogą ubiegać się o dofinansowanie: 
Skorzystaj z dofinansowania zakupu sprzętu elektronicznego
Skorzystaj z dofinansowania udziału w szkoleniach komputerowych
Skorzystaj z dofinansowania serwisu sprzętu elektronicznego
Skorzystaj z dofinansowania zakupu wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym
Skorzystaj z dofinansowania zakupu skutera inwalidzkiego lub oprzyrządowania elektrycznego do wózka ręcznego

Osoby z orzeczeniem o stopniu niepełnosprawności mogą uzyskać dofinansowanie nauki w szkole policealnej, wyższej lub doktorskiej:
Skorzystaj z dofinansowania nauki w szkole policealnej, wyższej lub doktorskiej

Więcej informacji znajdziesz na stronie programu Aktywny Samorząd

Wnioski można składać elektronicznie za pośrednictwem platformy Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Jeśli uczeń jest niepełnoletni, wniosek w jego imieniu składają rodzice lub opiekunowie prawni. 

{"register":{"columns":[]}}