W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Herb Polski
edukacja.gov.pl

Portal edukacji i nauki

Serdecznie zapraszamy wszystkich nauczycieli na szereg inspirujących spotkań realizowanych w ramach nowej kampanii edukacyjnej Szkoła Ucząca z Minecraft Education, które odbywać się będą zarówno w formule stacjonarnej, jak i online. Biorąc w nich udział, odkryjecie, jak najefektywniej wykorzystać Minecraft Education w procesie edukacyjnym, aby rozwijać m.in. kreatywność, współpracę i umiejętność krytycznego myślenia wśród uczniów. Udział w cyklu spotkań jest bezpłatny. 


Dowiecie się, dlaczego warto mówić do dzieci ich językiem i jak to wpływa na zaangażowanie uczniów oraz skuteczność nauczania i uczenia się. Świat Minecrafta znają prawie wszyscy młodzi ludzie, dlatego włączenie go do warsztatu pracy nauczyciela zwiększa motywację uczniów do aktywnego udziału w zajęciach. 


Minecraft Education to edukacyjna wersja znanej i uwielbianej na całym świecie gry wideo. Dzięki współpracy Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Microsoftu w ramach programu Laboratoria Przyszłości jest teraz dostępna dla nauczycieli i uczniów szkół podstawowych (od klasy IV) oraz ponadpodstawowych na Zintegrowanej Platformie Edukacyjnej. Buduj z Minecraft Education, czyli Szkoła Ucząca z Minecraft Education, to inicjatywa, dzięki której uzyskują oni bezpłatny dostęp do gotowych lekcji.

Dowiedz się więcej o programie Minecraft Education.

Zapowiedzi

zobacz wszystkie
{"register":{"columns":[]}}